Search
вторник 24 април 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Свет

(ВИДЕО) НАЈНОВА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: ВО МОМЕНТОВ СЕ ИЗВЕДУВА ОРУЖЕН ДРЖАВЕН УДАР ВО САУДИСКА АРАБИЈА, ЛИДЕРОТ КРАЛОТ САЛМАН Е СКРИЕН ВО БУНКЕР!

Свет Линк до видео на агенцијата РТ. Инаку самиот владетел, кралот Салман...

Еве зошто временската прогноза е најгледана во Мексико!

Џенет Гарсија е водителка на временска прогноза во Мексико и поради неа...

УШТЕ ЕДЕН КРИТИЧЕН НОВИНАР КОН ПУТИН УБИЕН ВО РУСИЈА, ФРЛЕН ОД 5-ТИ СПРАТ ОД БОЛНИЦАТА КАДЕ СЕ ЛЕЧЕЛ ОТКАКО БИЛ НАПАДНАТ СО МЕТАЛНИ ШИПКИ

32 годишниот Максим Бородоин од рускиот град Екатеринбург загинал откако...

Се посрамотила на родителски состанок: Кога и покажале што нацртала ќерката за домашно, пропаднала во земја

Мајката Маргарет Стивенсон од Килмарнок во Шкотска доживеала невиден срам...

ЏАБЕ НЕМА ЕУ ЗА НАС ,ФРАНЦУЗИНОТ МАКРОН Е ПРОТИВ

Мал англиски остров бара работници: Плати и до 32.000 евра, еве како да се пријавите

Малиот остров St. Michael’s Mount во Корнвол, Англија, бара работници. Позицијата...

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО 10 ГОДИНИ ГО УБИВА СВОЈОТ НАРОД: Башар Ал Асад поседува 60% од фирмите во Сирија, неговото богатство тежи 150 милијарди долари!

Трамп упати нова навреда кон Џејмс Коми

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска упати нова навреда кон...

(ВИДЕО) НЕ САМО ШТО ДОБРО ВОЗИ, МИСТЕР БИН Е НАЈБРЗИОТ ВОЗАЧ ВО БРИТАНИЈА

Билка му прави проблем на цело село: Помагајте, не можеме да се спасиме!

Лијана Глори, жителка на селото Лесби во австралиската држава Викторија,...