Search
понеделник 22 октомври 2018
  • :
  • :

Category: Свет

Франкфуртер Алгемајне Цајтунг: Власта во Македонија преку судот уценува пратеници

Сомнително е како Специјалното јавно обвинителство почна да се интересира...

Коѕијас: Склучивме договор со Поранешната Југословенска Република и станав поранешен министер

Се надевам дека ќе биде сѐ во ред со Договорот од Преспа, бидејќи во...

Задоволни муштерии на КФЦ ширум светот, имат два типа на месо пилешко и нешто бррр, ај видете сами

Kako Садам Хусеин ја чистеше БААС партијата од натрапници

Gavrilo A. Miloshevski пред 18 мин. ·  Чистка, ами како !

Mомчето се снабдува со арсенал од оружје пред да го изврши крвопролевањето во Крим

По страшната трагедија на колеџот во Керч на Крим, медиумите објавија видео...

Листа на земјите кои се најпогодни за започнување на нов бизнис

Ако барате добро место за да започнете бизнис, можеби ќе треба да побарате...

(Видео) Ураганот Мајкл усмрти најмалку 16 луѓе

Ураганот Мајкл усмрти најмалку 16 лица во Флорида, повеќето од нив во...

(ФОТО) АВСТРАЛИЈАНКА СЕРИОЗНО ПОВРЕДЕНА ВО ОБИД ДА ГО ЗАШТИТИ БЕБЕТО ОД СИЛНИОТ ГРАД

Фиона Симпсон од Австралија на Фејсбук објавила потресна фотографија на...

Грчки медиуми: Ако предлогот на Заев не обезбеди двотретинско мнозинство, земјата веднаш ќе оди на предвремени парламентарни избори

На пораките од премиерот Зоран Заев, обидот да се најдат 80 пратеници кои би...

„ШПИГЕЛ“: ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СИЛУВАЊЕТО ШТО ГО ИЗВРШИЛ РОНАЛДО СЕ АВТЕНТИЧНИ

Германското списание „Шпигел“, кое прво ги објави обвинувањата дека...