Search
понеделник 22 октомври 2018
  • :
  • :

Category: Македонија

Кој утре ќе се види со Палмер од ВМРО ДПМНЕ ќе биде лидер, Мицко ако не те викнат си наебал другарче

Кој од ВМРО ДПМНЕ утре ќе се види со високиот гостин од САД Палмер? Просто е...

На Мицкоски му се ниша тронот, партиското членство незадоволно и разединето

Од најмоќна партија, ВМРО-ДПМНЕ деновиве ги доживува најтешките моменти. Со...

ПАЗЕТЕ ШТО ПИШУВАТЕ НА ФЕЈСБУК: ФРЧАТ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ОД МВР ПОРАДИ ГОВОР НА ОМРАЗА

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при...

Левица најавува радикален отпор

„Тоа што некни се случи во Собранието на Република Македонија е само...

Хаос и полициска анархија на езерско дерби,ја потврдија и од управата на Р.К.Охрид(Аудио-Видео)

Како што и објавивме синоќа за скандалозната ракометна утакмица ,помеѓу РК...

Претседателот молчи: Иванов, аман, јави се…

Инаку Груевски Миле Јанакиески и Гордана сакаат да го избркаат Мицковски и...

Прва изјава на пратеничката Емилија Александрова по вчерашното гласање: У ВМРО ќе ме врати бате Саше и ќе го избрка Мицко, пукнете хејтери!

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Берово, вечерва ја исклучи...

Трајанов: Вратите кон ЕУ и НАТО се отворени, потребно е единство

Со одлуката на Парламентот за пристапување кон промени во Уставот, вратите...

Е за ова гласавте федерација: Касами: Отворањето на Уставот е добра можност да се зајакнат правата на Албанците

Обезбедувањето на двотретинското мнозинство од гласовите во Собранието е...

Михајловски: Уверуваа дека ништо нема да ги скрши, а прифатија непристојна понуда

Актерот Тони Михајловски, кој е член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,...