Search
понеделник 22 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Градоначалничката на Арачиново му се заблагодари на Заев за албанскиот јазик

loading...

Градоначалничката на општина Арачиново, Миликие Халими, му се заблагодари на премиерот Зоран Заев за Законот за употреба на јазиците.

“Албанскиот јазик стана официјален јазик во Македонија.

Кажано, сторено! Благодарност до Премиерот, #Зоран Заев, што ги реализира ветувањата за еднакво општество“, напиша Халими својот фејсбук профил, во нејзината прва реакција по изгласувањето на законот во Собраниете.

loading...