Search
понеделник 22 октомври 2018
  • :
  • :

БОМБА: Илче Гебелс и Антоњо исфрлени од ВМРО ДПМНЕ!!!

loading...

Линк до сторијата, тука.

ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата. Според информациите, предходно ќе биде свикaн Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата.

Се очекува да влезат многу нови лица.

Инаку, периодов опозицијата доби нов лидер, Мицковски, а не учествува во работата на Собранието

(ВИДЕО) Јанко Бурек почна да се соблача во емисија за гледачите да му прателе пари од Австралија!

Posted by Janko Ilkovski on Mittwoch, 10. Januar 2018

loading...