Search
понеделник 22 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Archives post

Заев за ТВ 24: Утре ја очекувам оставката на Зврлевски

Премиерот Зоран Заев изутрина ја чека оставката од јавниот обвинител Марко...

Каде исчезнаа 7 ПРАТЕНИЦИ на ВМРО ДПМНЕ? Дали Заев набргу ќе има поголема подршка???

Biljana Lozanovska Токму сега · Ovie 44bea 51????vmroovci ne bi se ovcite na broj

Бејли: Му честитам на Заев, со новата влада ќе продолжиме да работиме за членство во НАТО и ЕУ

Амбасадорот на САД во Репулбика Македонија, Џес Бејли преку Твитер вечерва...

Шарените револуционери го пречекаа Заев пред Собрание со „Шутка не ти бега Никола“

Премиерот Зоран Заев по своето прво обраќање во јавноста како премиер,...

ДПМНЕ АБЕ ОПОЗИЦИЈА СТЕ, МАЈКАТА, ЧЕСТИТКИ ОД ДОКАЗ ЗА ЗАЕВ, И ЗА ВАС

Заев: Ви сметаат високите даноци за богатите, епа ве разбирам, парите се кај вас, ама ќе ви ги земеме затоа што ги украдовте!!!

– Ви сметаат новите закони за богатите, епа парите се кај вас. Ама ќе ви ги...

Зоран Заев премиер, Владата избрана со 62 за.

Владата избрана со 62 гласа ЗА! Заев е Премиер.

Заев: Добив одговор од СЈО, никој од кандидатите за министри не е под истрага, скалите спремни за сликање

Лидерот на СДСМ и мандатар за нова влада, Зоран Заев во обраќање пред...

Одговор на демантот од семејството на оштетената пациентка од Кочани

Spored demantot neka kaze dr.vera sopovska lice so takva dijagnoza dali rasudno razmisluva I ne moze da zboruva,da I kazuva kaj saka kaj ne...

Груевски замина во опозиција, си збореше опозициски така му личи

Го смениле мрачни сили, добро владеел, уште му се владеело, името не го давал...