full screen background image

stavrevski4_g_7

Ставревски бе си дошол, а детето си го запишал да учи таму, жена ти да работи таму, а ти?

Се вади Ставревски дека не бегал ама детето го запишал во школо таму, жена му...

14079616_10154462661291532_4598500314302453380_n

Jaнко Јади Бурек: Пут(к)ин на 31 ви доаѓа во Македонија?

  Janko Ilkovski пред 1 час · ПУТИН ДОАЃА ВО СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ ВЕЧЕР...

mkd-94796 (1)

Две прашања: Дека е Љубе и за кого (не) е Љубчо?

Приказни еден куп де вака де онака околу Љубе, де пари де уцени за Јама итн....

Македонија

Свет

Живот

Спорт

Занимливости

Црна Хроника

Колумни

Untitled-2

Пустата желба да е Тито

Lumi Bekiri Токму сега · Пустата желба да е Тито. Во канцеларијата на локалната...

Останати вести

14138401_10210708339329788_1213039189_n

Уште тоа го немавме – Македонија добива Мис Змија

Во петок Македонија ќе ја добие својата Мис Змија. Изборот за ,,Мис Змија,, ќе...

Untitled-2

Пустата желба да е Тито

Lumi Bekiri Токму сега · Пустата желба да е Тито. Во канцеларијата на локалната...

14079616_10154462661291532_4598500314302453380_n

Jaнко Јади Бурек: Пут(к)ин на 31 ви доаѓа во Македонија?

  Janko Ilkovski пред 1 час · ПУТИН ДОАЃА ВО СКОПЈЕ – МАКЕДОНИЈА – ДЕТАЛИ ВЕЧЕР...

real-1-480x289

Роналдо се враќа во Реал Мадрид

Поранешниот бразилски напаѓач и играч на Реал (Мадрид) Роналдо се враќа во...

специјално јавно обвинителство прес конференција 28 март1

Крадеме од провладините: Кој ќе сноси одговорност за нарушената тајност на предистражните постапки

Телеграф.мк Се поставува прашањето дали некој ќе одговара за политичкиот...